Skoda Citigo ir pārvērsts par elegantu bagiju

Nelielu pilsētas automašīnu Skoda Citigo par jauku modernu bagiju ir pārveidojuši Skoda universitātes studenti, kuri apgūst automobiļu specialitātes un turpmāk strādā uzņēmumā. Projekts uz Skoda Citigo bāzes nav pirmais mēģinājums rakstīt šos puišus, un tas ir diezgan piesaistīts diplomdarbam, kura ideju skolēni izvēlējās paši.
Pats pārsteidzošākais šajā automašīnā ir tas, ka tā būtībā ir elektriskā automašīna. Vietējais benzīna dzinējs tika demontēts, un tā vietā tika uzstādīts pieticīgs elektromotors ar jaudu 60 kW jeb 82 ZS. un 210 ņūtonmetru griezes momentu. Par akumulatora ietilpību netiek ziņots, tomēr, ņemot vērā auto pieticīgos gabarītus, maz ticams, ka tajā izdosies ielikt kaut ko apjomīgu.

Līdzās šasijai būtiski modernizēta kādreizējā pilsētas auto piekare, kas kļuvusi sportiskāka. Protams, diez vai viņi projektu izlaidīs sacīkšu trasē rallija sacensībām, taču fakts, ka studenti burtiski pārbūvēja piekari un nodrošināja tai visas rallija mašīnas priekšrocības, rada cieņu.
Pats modelis ir salikts vienā eksemplārā. Automašīnu negrasās pārdot vai dot tai masveida ražošanas tiesības. Pēc darba aizstāvēšanas Skoda Citigo bagiju formātā paliks universitātes sienās kā muzeja eksponāts.
LV / Skoda